Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors
5 Reel Drive

5 Reel Drive

de
RTP: 96.95%
Volatilitate: Scăzută
Joacă 5 Reel Drive fără Înregistrare
4.6/5 - (5 votes)
5 Reel Drive demo play DEMONSTRAȚIE

Dacă ești un fan al curselor de epocă, al mașinilor și al distracției, 5 Reel Drive de la Microgaming îți poate ocupa cu ușurință timpul. Acest joc de păcănele pe internet nu implică nicio caracteristică cheie, inclusiv rotiri gratuite pe 5 Reel Drive, sau multiplicatori, sau role în cascadă, dar simplitatea sa îl face rapid de înțeles. Îl puteți găsi atât pentru bani reali, cât și pentru a juca în versiunea demo. Verificați această recenzie pentru a înțelege dacă puteți câștiga un jackpot real, sau este pur și simplu un slot pentru recunoașterea funcționalității jocurilor cu 5 role.

V-ați săturat de versiunile demo? Găsiți cazinouri Microgaming sigure și de încredere unde să jucați 5 Reel Drive cu bani reali. Înscrieți-vă și revendicați bonusuri grozave de bun venit.

Cazinouri licențiate pentru a juca 5 Reel Drive pe bani reali
Play Fortuna
5,0 rating
100% până la $/€500 + 225 Rotiri Gratuite
Booi
4,8 rating
250% Bonus + 125 Rotiri Gratuite
Jozz
4,5 rating
100% până la $500 + 30 Rotiri Gratuite
Videoclipul 5 Reel Drive
5 Reel Drive">

5 Reel Drive slot recenzie

Numele jocului de păcănele le sugerează jucătorilor care este tema principală. Te scufunzi într-o cursă palpitantă în stil vintage, cu mașini, și gustări tipice evenimentului. 5 Reel Drive vine cu 5 role, și 9 linii de plată care se adresează unui gameplay simplificat, în care nu trebuie să înveți regulile specifice de declanșare a funcțiilor.

Microgaming a decis să creeze un joc de păcănele foarte simplu, deoarece nu vei găsi nicio ofertă de rotiri bonus, multiplicatori sau jocuri de noroc în slot. Tot ce poți declanșa sunt Wilds și Scatters care pot înlocui cumva alte caracteristici. Privind înainte, designul este, de asemenea, foarte jos pe pământ, cu accent pe simboluri colorate, cum ar fi gustările fast-food. Nu se găsesc prea multe animații, în timp ce efectele sonore sunt tipice pentru arcadele clasice. În termeni simpli, acest joc este o opțiune pentru acei jucători care doresc să se relaxeze. Sau, începătorii îl pot găsi util pentru a înțelege sloturile cu 5 role.

Începând de acum, un slot 5 Reel Drive este pe deplin potrivit pentru gadgeturile iOs și Android. Jucați prin intermediul smartphone-ului sau tabletei mobile. Jocul se va ajusta perfect pe dimensiunea ecranului tău. De asemenea, este disponibil atât pentru bani reali, cât și pentru jocuri demo.

5 Reel Drive mobile

Cum se joacă 5 Reel Drive?

Când faceți clic pentru a juca jocul ca la aparate pe internet, veți vedea linii și role drepte, cu doar câteva butoane. În partea dreaptă, există un buton pentru a primi informații despre slot și pentru a modifica setările. Puteți activa/dezactiva sunetele, ajusta rotirea rapidă, precum și activa tabela de plăți. Apoi, puteți afla cum funcționează Wilds și Scatters. În partea stângă, există un buton pentru a începe învârtirea și încă unul pentru a alege numărul de pariuri. Încercați să jucați mai întâi 5 Reel Drive for fun free pentru a nu pierde toți banii.

5 reel drive demo

Pariuri disponibile, RTP și variație

Pariurile min/max sunt 2,25 / 18. Puteți ajusta una dintre ele fie dând click pe valoarea monedei, fie există un cursor pe care îl puteți muta. RTP-ul slotului 5 Reel Drive este un alt lucru bun pentru a înlocui funcția bonus. Cu un 96,95%, aveți un potențial uriaș de a declanșa câștiguri mari. În ceea ce privește volatilitatea, aceasta este scăzută. Totul se adresează pentru a pierde mai puțini bani reali pe pariuri, totuși, din nou ar putea să nu fie suficient pentru cei care tânjesc după câștiguri gratuite.

Simbolurile de plată disponibile sunt:

 2 simboluri pe linie3 simboluri pe linie4 simboluri pe linie5 simboluri pe linie
Pneu în flăcări24801,00020,000
Camionagiu24504002000
Racer galben20503001800
Racer roz16301801600
Zaruri14301601400
Cheeseburger261201200
Cartofi prăjiți2060600
Băuturi1840240
Plăcintă1436140
Cafea1226100
Mașină de poliție SCATTER90360900

În cadrul informațiilor din tabelul de plăți găsite în jocul ca la aparate, poți înțelege și liniile câștigătoare. Combinația maximă de jackpot pe care jucătorii o puteau declanșa era de 10.000 de monede.

Caracteristici ale 5 Reel Drive

După cum s-a spus, acest popular joc ca la aparate pe internet este lipsit de multe funcții bonus. Tot ce primești sunt Wilds și Scatters. Wilds funcționează prin înlocuirea tuturor simbolurilor de pe linie, cu excepția scatters. Scatters înmulțesc câștigurile simbolurilor obișnuite. Nu există rotiri gratuite 5 Reel Drive, oferte de respin, nimic.

Temă, design și audio

Întreaga temă poate fi numită Fun Americana. Veți vedea simboluri colorate, unele dintre ele sunt animate în 2D, în timp ce tehnologia 3D lipsește. Veți găsi zaruri, mașini, mașini de poliție, gustări fast-food, cafele, anvelope, printre altele. În ceea ce privește efectele sonore, acestea seamănă cu sunetele tipice pentru evenimentele de curse auto. Totul este clasic și simplu, fără distracții bruște.

Testați 5 Reel Drive în jocul demo

Dacă doriți să jucați 5 Reel Drive, este foarte recomandat să începeți cu versiunile fără depunere/demo pentru a vă familiariza cu jocurile fără a contribui cu fonduri. Pe play-fortune.ro, îl găsești în versiune demo, fără înregistrări implicate. După aceea, puteți trece la jocul cu bani reali și puteți declanșa primele câștiguri. Ca să fiu sincer, jocul 5 Reel Drive este o alegere de go-choice doar pentru jucătorii neexigenți. Dacă vă mulțumiți cu câștiguri medii, puteți exersa cu el, iar apoi să treceți la alte jocuri lucrative. 

Verdictul final

5 Reel Drive este un joc arcade clasic de top de la studioul Microgaming. Pe baza feedback-ului jucătorilor, este simplu și ușor de înțeles pentru a juca. S-ar putea să găsești demo-ul 5 Reel Drive util atunci când vrei doar să petreci ceva timp învățând mecanismul sloturilor cu 5 role. Puteți manipula cu Wilds și Scatters. Cu toate acestea, nu există rotiri bonus și alte caracteristici care să vă ajute să vă multiplicați câștigurile. Nu există jackpoturi progresive.

Pro și contra

Pro
  • Reguli foarte simple și intuitive ale jocurilor video ca la aparate, tipice pentru arcadele clasice;
  • Tema americană distractivă dedicată curselor;
  • RTP mare cu o varianță scăzută;
  • Compatibilitate totală pentru dispozitivele iOs și Android;
  • Fără efecte sonore deranjante;
  • 5 Reel Drive joc gratuit;
  • Wilds și Scatters pentru a vă multiplica câștigurile.
Contra
  • Nu există caracteristici exclusive. Nu veți găsi rotiri gratuite, multiplicatori, role în cascadă, nimic;
  • Nu există jackpoturi progresive, prin urmare, este posibil să fie nevoie să învârțiți mult rolele pentru a declanșa un câștig cu adevărat uriaș.
  • Poate părea prea plictisitor pentru unii jucători care caută animații avansate sau grafică distinctivă.

Despre autor